Анкета-опитувальник – міжнародна система сумарної оцінки симптомів захворювань передміхурової залози
Самостійно дайте відповідь на кожне із 7 запитань, відмічаючи потрібний варіант в клітинках по вертикалі. Результат: сума балів, яку Ви отримали, відповівши на всі запитання анкети.
1.Протягом останніх 4 тижнів як часто у Вас виникало відчуття неповного випорожнення сечового міхура після сечовипускання?
2.Протягом останніх 4 тижнів як часто Ви знову випорожнювали сечовий міхур менш, ніж через 2 години після останнього сечовипускання?
3. Протягом останніх 4 тижнів як часто Ви помічали, що сечовипускання було переривчастим?
4.Протягом останніх 4 тижнів як часто Вам було важко утриматись від сечовипускання при виникненні поклику?
5. Протягом останніх 4 тижнів як часто у Вас був слабкий струмінь сечі?
6. Протягом останніх 4 тижнів як часто Вам доводилось напружуватись або застосовувати зусилля, щоб почати сечовипускання?
7. Протягом останніх 4 тижнів скільки разів за ніч Ви вставали, щоб випорожнити сечовий міхур (з моменту, коли Ви заснули, до ранкового підйому)?
Результат: 0
Від 0 до 7 балів (легкий ступінь) – Вам показане подальше спостереження, можливо призначення терапії, у тому числі засобів рослинного походження.

Від 8 до 19 балів (середній ступінь тяжкості) – Вам показане додаткове обстеження з метою підбору препаратів для лікування.

Від 20 балів (тяжкий ступінь) – Вам негайно показане комплексне урологічне обстеження з подальшими рекомендаціями лікаря.